X

Aizdedzes sveces un dzinēja apkope dārza tehnikai

01.02 2016 16:24

51C Checking Spark Plug.jpg

Dzinēja aizdedzes svecei ir divas galvenās funkcijas – aizdedzināt gaisa/degvielas maisījumu, izmantojot elektrisko dzirksteli, un likvidēt karstumu sadegšanas kamerā. Pēc tās stāvokļa var arī novērtēt dzinēja stāvokli. Ja aizdedzes svece ir melna un pārklāta ar sodrējiem, tas var nozīmēt vai nu to, ka gaisa filtrs ir netīrs (dzinēja degvielas maisījums ir pārāk piesātināts un tajā nav pietiekami daudz gaisa), vai to, ka dzinējam drīz būs nepieciešams remonts, jo virzuļu gredzeni ir nodiluši. Ja aizdedzes svece ir pārāk gaiša, gandrīz balta, tas nozīmē, ka dzinējs kaut kādu iemeslu dēļ ir strādājis ar pārāk mazu benzīna daudzumu. Tas var sabojāt dzinēju, līdz ar to vaina jāmeklē karburatorā.

Cik bieži jāmaina aizdedzes svece?

Lai rastos dzirkstele, dzinēja aizdedzes sveces elektrodiem jābūt tīriem. Aizdedzes svece ir pakļauta nepārtrauktai temperatūras izmaiņu, ķīmijas, degvielas un eļļas iedarbībai. Lai nodrošinātu vienmērīgu pļaujmašīnas darbību un iedarbināšanu, Briggs&Stratton dzinēju ražotāji iesaka mainīt aizdedzes sveci ik pēc 100 dzinēja darba stundām. Ja sezonas laikā dzinējs netiek darbināts 100 darba stundas, aizdedzes sveci ieteicams mainīt katras sezonas sākumā. Tas nodrošinās nepārtrauktu dzirksteles padevi, palīdzēs ietaupīt degvielu un atvieglos iedarbināšanu.

Kas notiek, ja aizdedzes svece netiek nomainīta?

Ja aizdedzes svece netiek nomainīta, uz tās galviņas veidojas oglekļa nogulsnes, kas var apgrūtināt dzinēja iedarbināšanu. Jo netīrāka vai nolietotāka ir aizdedzes svece, jo lielāks spriegums nepieciešams, lai veidotos pietiekami spēcīga dzirkstele.

Vienmēr pirms apkopes veikšanas ir svarīgi izlasīt tehnikas lietošanas instrukciju. Tas palīdzēs atrast konkrētajai pļaujmašīnai piemērotāko aizdedzes sveci.

Pirmais solis - vecās aizdedzes sveces izņemšana

1. Atvieno aizdedzes sveces pievadu. Notīri zonu ap aizdedzes sveci, lai sadegšanas kamerā nenonāktu netīrumi, kad tiek izņemta svece.

2. Izņem aizdedzes sveci, izmantojot aizdedzes sveces muciņu.

3. Notīri netīrumu kārtiņu no aizdedzes sveces ar drāšu birstīti vai speciālo aizdedzes sveču tīrīšanas līdzekli. Izmanto nazi, lai noskrāpētu īpaši noturīgos netīrumus. PIEZĪME: Nekad netīri aizdedzes sveci ar smilšu strūklu vai abrazīviem.

4. Pārbaudi, vai uz sveces nav īpaši ieēdušies netīrumi, vai nav radušās plaisas sveces apvalkā, kā arī vai nav nodeguši elektrodi. Ja redzi kādu no šīm pazīmēm, aizdedzes svece ir jāmaina.

Otrais solis - jaunas sveces ievietošana

1. Izmanto aizdedzes sveces skalu, lai izmērītu atstarpi starp abiem elektrodiem (viens taisns, otrs izliekts). Daudziem neliela izmēra dzinējiem nepieciešama 030” atstarpe. Pārbaudi sava modeļa specifikāciju!

2. Ja nepieciešams, izmanto aizdedzes sveces skalu, lai noregulētu atstarpi, saudzīgi noliecot saliekto elektrodu. Kad pareizais atstatums sasniegts, skala mazliet aizķersies, velkot to cauri spraugai. 

3. Ievieto aizdedzes sveci atpakaļ, neizmantojot pārāk lielu spēku. Pievieno aizdedzes sveces pievadu.

Jaunumi

visi Jaunumi
 
Pajautā ekspertiem!
Ära vajuta