X

KÄRCHER augstspiediena mazgātāji labākai tīrīšanai

03.02 2016 11:37

KÄRCHER augstspiediena mazgātājs ir viena no jaudīgākajām tīrīšanas un uzkopšanas iekārtām, kas gūst arvien lielāku popularitāti arī mājsaimniecībās. Ar to viegli un ātri var nomazgāt netīras terases, ēku fasādes, iebraucamos ceļus, automašīnas, motociklus un daudz ko citu. Ir divu veidu augstspiediena mazgātāji – bez ūdens uzsildes un ar ūdens uzsildi. Kādu izvēlēties labāk?

Augstpiediena mazgātājs bez ūdens uzsildes – šīm iekārtām ūdens temperatūra nav noteicošais faktors, visu izšķir spiediena ietekme. Jo spēcīgāka būs ūdens plūsma, jo vieglāk un ātrāk būs notīrīt netīrās virsmas. Grūti notīrāmu netīrumu (eļļa, smērvielas) tīrīšanas rezultātus var uzlabot, izmantojot mazgāšanas līdzekļus. Iekārtu galvenā priekšrocība ir zemākas izmaksas – gan iegāde, gan serviss un remonts. Izpaliek arī ūdens sildīšanas izmaksas. Iekārta ir kompaktāka, ar mazāku svaru. Tas padara vienkāršāku tās transportēšanu un uzglabāšanu. Mazgātāji bez ūdens uzsildes ir piemēroti lielu platību un virsmu tīrīšanai. Viegli notīra pielipušu augsni, putekļus, celtniecības netīrumus, cementu, olbaltumvielu saturošus netīrumus u.c.

Augstspiediena mazgātāji ar ūdens uzsildi – tajos ūdens temperatūru var paaugstināt līdz 80°C, lai veiktu vienkāršu tīrīšanu, vai arī līdz 150°C, lai tīrītu ar tvaiku. Tas ļauj samazināt darba spiedienu, tīrīšanai nepieciešamo laiku un mazgāšanas līdzekļu daudzumu. Mazgātāji ar ūdens uzsildi ir piemēroti tādiem grūti tīrāmiem netīrumiem kā eļļa, tauki, kvēpi, emisiju piesārņojums u.c.

Būtiskākās priekšrocības augstspiediena mazgātājiem ar ūdens uzsildi: 
- tīrīšanu var veikt gan ar karsto un auksto ūdeni, gan arī ar tvaiku;
- regulējams spiediens un temperatūra, pielāgojot konkrētajam darbam un virsmai;
- vienkāršāk tikt galā ar grūti iztīrāmiem traipiem (eļļa un smērvielas);
- ātrāks virsmas nožūšanas laiks;
- mazāka švīku rašanās iespējamība;
- antibakteriālā efektivitāte;
- mazāka nepieciešamība izmantot mazgāšanas līdzekļus;
- efektīvāka tīrīšana pie zemāka spiediena;
- saudzīga tīrīšana specifiskām virsmām.

Tīrīšanas efektivitāte
Siltuma enerģija ir būtisks faktors tīrīšanas procesā, jo tā veicina ķīmiskos procesus. Palielinot temperatūru par katriem 10°C, dubultojas ķīmiskās reakcijas ātrums. Līdz ar to ir vieglāk tikt galā ar tādiem grūti notīrāmiem traipiem kā eļļa, smērvielas, sodrēji un citi. Izmantojot ūdeni ar augstāku temperatūru, tīrīšanai patērēto laiku var samazināt pat par 40%, turklāt veikt to ar labāku rezultātu. 

 

Jaunumi

visi Jaunumi
 
Pajautā ekspertiem!
Ära vajuta