X

Efektīvākais instruments dzīvžogu apstrādei

21.07 2016 09:23

Nelielu dzīvžogu un krūmu precīzai griešanai vispiemērotākie būs vieglie mehāniskie instrumenti. Griešanas garums tiem lielākoties ir no 20 līdz 40 centimetriem. Ja nepieciešams veikt ātru un mazāk precīzu apcirpšanu, pieejami akumulatora, benzīna un elektriskie instrumenti. Tie ir lielāki un smagāki, taču ar lielāku veiktspēju. Šie instrumenti ir piemēroti gan labročiem, gan kreiļiem. To griešanas garums ir no 35 līdz 70 centimetriem.

Mehāniskie instrumenti
Rokas dzīvžogu šķēres ir lieliski piemērotas nelielu dzīvžogu, krūmu un sīku koku apcirpšanai. Daļēji izvelkamie rokturi pagarina sniedzamību, kas ļauj apcirpt arī augstākus dzīvžogus. Asmeņi ar taisno slīpējumu nodrošina maksimālu precizitāti. Savukārt asmeņi ar viļņveida slīpējumu ir piemēroti lielām platībām, kur precizitātei nav tik liela nozīme. Asmens garums ir no 20 līdz 25 centimetriem. Instrumenti ir aprīkoti ar triecienu amortizāciju un daļēji polsterētiem rokturiem, lai saudzētu lietotāja veselību un absorbētu triecienus. Atsevišķi ražotāji uzstāda arī iebūvētu piedziņas mehānismu, lai samazinātu griešanai nepieciešamo piepūli un palielinātu veiktspēju. Iebūvētais zaru griešanas mehānisms ļauj apcirpt arī resnākus zarus.

Elektriskie krūmgrieži
Ja nepieciešams apcirpt vidēja izmēra dzīvžogus, vispiemērotākie ir elektriskie vai benzīna krūmgrieži. Darbs ar tiem ir ātrāks un vienkāršāks. Elektrisko krūmgriežu galvenā priekšrocība: lieliska veiktspēja un mazs svars (līdz 3 kilogramiem). Trūkums: kabelis darba laikā var traucēt, un instruments ir pieslēgts vienam strāvas avotam. Standarta aprīkojumā noteikti jābūt kabeļa spolei ar bremzi, kas novērš nejaušu kabeļa iztīšanos. Instrumenta lietošanai piemājas dārzā pietiek ar 400 līdz 550 vatu instrumentiem. Atsevišķi ražotāji savus elektriskos un akumulatora instrumentus aprīko ar rotējošiem asmeņiem, kas darbības laikā pielāgojas dzīvžoga izmēram un formai, nemainot instrumenta pozīciju. Pretasmeņi atvieglo griešanu, pielietojot mazāk spēka. Savukārt komfortu, strādājot pie zemes, nodrošina aizsargs, kas pasargā lietotāju no instrumenta atsitieniem.

Akumulatora instrumenti
Akumulatora krūmgrieži ir universāli, kompakti un bez kabeļiem. To darbības laiks ir ierobežots, tāpēc vienmēr ieteicams glabāt rezervē vienu uzlādētu akumulatoru. Lādēšanas laiks ir atkarīgs no akumulatora veiktspējas un ietilpības – no 30 minūtēm līdz 3 stundām. Daudziem ražotājiem viens akumulators der gan dārza, gan elektriskajiem instrumentiem. Tāpēc vienmēr pievērs uzmanību, kāda ražotāja instrumenti jau ir Tavā īpašumā. Akumulatora instrumentu modeļi parasti ir nopērkami arī bez akumulatora un lādētāja. Tas nodrošina iespēju maksāt mazāk un izmantot esošo akumulatoru. Akumulatoru jauda atšķiras un ir no 10,8 līdz 48 voltiem. Vairums instrumentu (ar akumulatoru) sver no 3 līdz 5 kilogramiem.

Benzīna instrumenti
Benzīna krūmgrieži ir piemēroti jebkāda izmēra dzīvžogu cirpšanai. Šo instrumentu griešanas garums ir no 45 līdz 75 centimetriem (garākos krūmgriežus pārsvarā izmanto profesionāļi), un svars ir no 4 līdz 5,5 kilogramiem vai pat vairāk. Tas nozīmē tikai vienu - lai šo benzīna instrumentu varētu ilgstoši darbināt, tā lietotājam jābūt ar stiprām rokām. Komfortu nodrošina pretvibrācijas sistēma, kas samazina svārstību ietekmi. Tādējādi tiek nodrošināts lietotāju saudzējošs darba process. Parasti darbam piemājas dārzā pietiek ar instrumentiem ar jaudu līdz 660 vatiem. Lielākas jaudas instrumenti jau ir paredzēti profesionāļiem.

Ņem vērā!

  • Lai veiktu apcirpšanu visos virzienos, nemainot instrumenta pozīciju, nepieciešami divpusējie apcirpšanas asmeņi.

  • Atkarībā no ražotāja un modeļa var apcirpt zarus līdz 30 mm diametrā.

  • Atsevišķus modeļus var aprīkot ar teleskopisku kātu, kas ļauj sasniegt arī augsto dzīvžogu augšdaļu.

  • Ir pieejami atsevišķi modeļi, kas ir paredzēti lietošanai vietās, kur beidzas dzīvžogu šķēru sniedzamība. Krūmgriežiem ir garš, galvenokārt, teleskopisks kāts un regulējams griešanas leņķis, kas ļauj apcirpt augstus dzīvžogus, neizmantojot kāpnes.

  • Ergonomiskie rokturi ietilpst standarta komplektācijā.

Jaunumi

visi Jaunumi
 
Pajautā ekspertiem!
Ära vajuta