X

Saudzē muguru - izvēlies pareizos instrumentus!

01.02 2016 11:54

Izvēloties sniega lāpstu, pirmkārt, jāpievērš uzmanība tās kvalitātei un ergonomikai – cik ērti un viegli būs ar to strādāt. Īpaši, ja tīrāmā platība ir liela. Pirms lāpstas iegādes tā noteikti jāpatur rokās un jāveic pāris vēzieni, lai saprastu, vai tā būs atbilstoša auguma garumam un vai darba gaitā nebūs jāliecas par zemu. Lai mugurai būtu iespējami mazāka slodze, tīrot sniegu, lāpstai ar zemi būtu jāveido 45 grādu leņķis.

Svarīgs kritērijs ir lāpstas svars, jo kopā ar sniegu tā svērs ievērojami vairāk. Jo vieglāka būs lāpsta, jo mazāka slodze tiks radīta darba veicējam. Tomēr jāskatās, lai tā spēj izturēt arī slapju un smagu sniegu.

Lāpstas svaru, kā arī tās kalpošanas ilgumu un izturību nosaka materiāls, no kura tā izgatavota. Visvieglākās ir plastmasas lāpstas, taču jāpārliecinās, vai tās ir izturīgas pret triecieniem un temperatūras svārstībām (aukstumā nesaplaisā). Izvēloties koka lāpstu, jāskatās, lai malas ir apstrādātas ar metālu ilgākam darba mūžam. Jāņem vērā, ka koka lāpstas ir salīdzinoši smagas un ne visai ērtas lietošanai. Dārgākās un izturīgākās ir alumīnija lāpstas. Izvēloties lāpstu, ieteicams pievērst uzmanību kātam – lai tas nebūtu pārāk slidens un neapgrūtinātu darbu. Savukārt koka lāpstām jāskatās, lai kāts ir labi apstrādāts un nerastos problēmas ar skabargām.

Lāpstas ir gan taisnas, gan ar paaugstinātām malām jeb bortiem. Ja sniegs jānotīra ātri un lielā platībā, parocīgāks būs sniega stūmējs. Ar to vieglāk būs tīrīt arī slapju un smagu sniegu. Kārtīgam saimniekam ieteicams iegādāties dažādu izmēru lāpstas - strādājot ar platu sniega stūmēju, pagalms vai iebraucamais ceļš būs tīrs ātrāk. Taču šāds darbarīks nebūs parocīgs kāpņu vai nelielu taciņu tīrīšanai. Lai ērti notīrītu sniegu no jumta, noderēs lāpsta ar teleskopisko kātu.

Ērtai uzglabāšanai piemērota izvēle būs saliekamie darbarīki. Tos var ērti pārvadāt arī automašīnā.

Jāatceras, ka sniega lāpsta nav paredzēta ledus dauzīšanai. Šim darbam jāizmanto ledus cirtnis, ar ko var ērti noņemt ledus kārtu, kas izveidojusies uz piemājas celiņiem. Ja sniegs ir tikko uzsnidzis un viegls, vienkāršāk to būs notīrīt ar sniega birsti, kurai ir izturīgi sari.

Ja sniega tīrīšanai ar lāpstu vien nepietiek, var aprīkot mauriņa traktoru ar ziemas aksesuāriem (sniega šķūri un speciālām riteņu ķēdēm pret slīdēšanu) vai arī izmantot sniega frēzi jeb pūtēju, kas sniegu aizmet vēlamajā virzienā.

Sniega pūtēju piedāvājums ir apskatāms šeit. Sniega lāpstas un birstes apskatāmas sadaļā Wolf-Garten piederumi. Ziemas aksesuāri mauriņa traktoram apskatāmi sadaļā Citi piederumi

Saudzē savu muguru un izvēlies piemērotus sniega tīrīšanas darbarīkus!

Jaunumi

visi Jaunumi
 
Pajautā ekspertiem!
Ära vajuta