X

Pļaušanas platums – kritērijs pļaujmašīnas izvēlē

02.02 2016 16:20

Viens no svarīgiem kritērijiem, lai izvēlētos piemērotāko mauriņa pļaujmašīnu vai traktoru, ir pļaušanas platums.

Zemāk redzamajā attēlā var redzēt, cik lielu platību iespējams nopļaut vienas stundas laikā ar attiecīgu pļaušanas platumu un groza iztukšošanas reižu skaitu (savākšana un izmešana). Jāņem gan vērā, ka runa ir par mauriņa, ne garas zāles pļaušanu.

Piemēram, ar 42 cm pļaušanas platumu stundas laikā, zāles savākšanas grozu iztukšojot 10 - 12 reizes, var nopļaut 600 m2 lielu laukumu. Savukārt, ja pļaujmašīna ir bez groza un tai ir tikai mulčēšanas vai izmešanas funkcija, ar 42 cm pļaušanas platumu stundas laikā var nopļaut 900 m2. 

plaujmasinas_platums.jpg

Izvēloties pļaujmašīnu, ir vērts pievērst uzmanību arī dažām tehniskām funkcijām, kas palīdzēs darbu paveikt ātrāk un vienkāršāk:

  • Liels zāles savācējgrozs – tas ir retāk jāiztukšo, līdz ar to var ietaupīt laiku.
  • Jaudīgs dzinējs – tas ļaus darbu izdarīt ātrāk un paildzinās pļaujmašīnas kalpošanas laiku.
  • Riteņi ar gultņiem – tie palīdzēs vieglāk stumt pļaujmašīnu
  • Lieli aizmugurējie riteņi – tie viegli tiek pāri nelīdzenām vietām un bedrītēm.
  • Pašgājējs - nelīdzenās un lielās platībās pļaujmašīnas ar pašgājēja funkciju padara pļaušanu daudz vienkāršāku. Modeļi ar maināmu ātrumu pielāgojas lietotāja kustības ātrumam.
  • Elektrostarts – tas ļauj pļaujmašīnu iedarbināt ar vienu atslēgas pagriezienu. Ātri, ērti un vienkārši!
  • Augstuma iestatīšana – šī funkcija ļauj viegli regulēt pļaušanas augstumu un pielāgot to dažāda garuma mauriņam.

Mauriņa traktora izvēle

Līdzīgi pēc pļaušanas platuma var izvēlēties arī mauriņa traktorus. Cub Cadet mauriņa traktoru pļaušanas mehānismu izmērs ir no 76 līdz 137 cm. To ieteicams izvēlēties galvenokārt pēc pļaujamās teritorijas lieluma. Zemāk redzamajā attēlā sniegti piemēri mauriņa traktoriem ar nopļautās zāles savācējgrozu un bez tā.

Piemēram, ja tiek izmantota zāles savākšanas funkcija, ar 76 cm pļaušanas platumu, iztukšojot grozu 7 - 8 reizes, stundas laikā var nopļaut 1400 m2. Savukārt, ja mauriņa traktors ir bez groza un tam ir tikai mulčēšanas vai izmešanas funkcija, ar 76 cm griešanas platumu stundas laikā var nopļaut 2000 m2. Arī šeit jāņem vērā, ka runa ir par mauriņa, nevis garas zāles pļaušanu.

Ja pļaujamā platība ir liela, taču nevienmērīga (piemēram, teritorija ar krūmiem un puķu dobēm, kas ir jāapbrauc), var izvēlēties mauriņa traktoru ar mazāku platumu, taču ar savākšanas funkciju. Savukārt no „šķēršļiem” brīvā teritorijā var izvēlēties traktoru ar izmešanas funkciju. 

traktori_platums.jpg

 

Jaunumi

visi Jaunumi
 
Pajautā ekspertiem!
Ära vajuta