X

Mauriņa pļaujmašīnas apkope sezonas noslēgumā

02.02 2016 11:53

Nereti mauriņa pļaujmašīna ziemas periodā vienkārši tiek nolikta šķūnī vai garāžā un aizmirsta līdz pavasarim. Dārza tehnikas eksperti atgādina - lai jauno sezonu tā sagaidītu darba kārtībā, svarīgi veikt dažas vienkāršas darbības.

Pirmkārt, noteikti jānotīra un jānomazgā pļaušanas panna. Kad tā nomazgāta, jāiztīra nosēdumi un netīrumi no degvielas bākas. Pēc tam tā pilnībā jāpiepilda ar jaunu degvielu, lai izvairītos no kondensāta veidošanās laikā, kad gaisa temperatūra svārstās ap nulli. Jāizlej arī vecā eļļa un jāiztīra tvertne, pēc tam jāpiepilda ar jaunu eļļu, jo lietota eļļa nevar nodrošināt vēlamo aizsardzību pret koroziju. Jāņem arī vērā, ka daudziem vecajiem pļaujmašīnu modeļiem benzīna tvertnes ir no metāla. Tās ieteicams apstrādāt ar speciālu aizsarglīdzekli, lai pasargātu no rūsēšanas. Jaunajiem pļaujmašīnu modeļiem benzīna tvertnes ir no plastmasas, līdz ar to par rūsēšanu nav jāsatraucas. Noliekot pļaujmašīnu dīkstāvē, pie degvielas jāpielej īpaša piedeva (stabilizators) vai arī divtaktu eļļa. Uz katra šī stabilizatora iepakojuma ir norādīta attiecība, cik daudz tas ir jāpievieno uz konkrētu tilpumu. Pēc tam jāiedarbina dzinējs.

Pirms pļaujmašīna tiek „ieziemota”, tās akumulators vienmēr ir jāuzlādē. Kad uzlādes process ir pabeigts, akumulators jāatvieno un jāuzglabā siltā un sausā vietā. Arī pašu pļaujmašīnu ieteicams glabāt sausā un tīrā vietā. Ja mauriņa pļaujmašīnas komplektā ietilpst arī pneimatiskās riepas, pļaujmašīna jānovieto uz kartona, lai riepas nesaskartos ar aukstu betona virsmu.

Jaunumi

visi Jaunumi
 
Pajautā ekspertiem!
Ära vajuta