X

Lapu pūtējs - arvien populārāka alternatīva grābeklim

29.01 2016 15:24

Pēdējos gados arī Latvijā teritoriju sakopšanai tiek izmantoti lapu pūtēji. Ar to palīdzību lapas piemājas pagalmos, parku teritorijās vai pie sabiedriskajām ēkām var savākt daudz ātrāk un vienkāršāk. Tirdzniecības un servisa centru tīkla STOKKER pārdevēju novērojumi liecina, ka ierīces kļūst arvien populārākas arī mājsaimniecībās – pārdoto lapu pūtēju skaits ar katru gadu kļūst lielāks. 

Privātmāju saimnieki, kuri iegādājušies lapu pūtējus, kā galvenās to priekšrocības min iespēju viegli un ātri uzkopt plašas teritorijas, kā arī grūti aizsniedzamas un šauras vietas, kur ar grābekli nevar piekļūt. 

Ir pieejami gan elektriskie un ar akumulatoru darbināmi, gan ar benzīnu darbināmi lapu pūtēji. Ierīces, kas darbināmas elektroniski vai ar akumulatoru, svara ziņā ir vieglākas. Tās var pārnēsāt rokās, ērti manevrēt un vienkārši iedarbināt. Taču, izvēloties kādu no šiem modeļiem, lietotājam jāņem vērā, ka ne vienmēr elektrības vads sniegsies pietiekamā garumā un arī akumulatoru nāksies gana bieži uzlādēt. Šāda veida lapu pūtēji ir vairāk piemēroti nelielām privātmāju teritorijām.  

Lielām platībām un profesionālai uzkopšanai piemērotākas ir uz muguras pārnēsājamas ierīces, kas darbināmas ar benzīnu. Šādiem lapu pūtējiem ir lielāka jauda, spēcīgāka gaisa plūsma un ilgāks darbības laiks. Turklāt tie ir arī ļoti ergonomiski un ērti. Būtiskākie kritēriji, pēc kuriem speciālisti iesaka izvēlēties lapu pūtējus, ir jauda, gaisa caurplūde un gaisa plūsmas ātrums. Jo lielāka gaisa caurplūde un tās ātrums, jo darbu varēs paveikt ātrāk. 

Ir pieejami arī modeļi, kuros iestrādāta iesūkšanas un smalcināšanas funkcija. Līdz ar to lapas var ne tikai pūst, bet arī savākt speciālā maisā. Tas būs noderīgi tiem, kuri dārzā veido komposta kaudzes – savāktās lapas var ērti aiznest un izbērt paredzētajā vietā. Turklāt sasmalcinātas lapas ātrāk sadalīsies. 

Lapu pūtēju var izmantot arī ziemā, lai notīrītu sniegu no automašīnas, iebraucamā ceļa, gājēju celiņa, u.c. Ar vienkāršākiem modeļiem varēs notīrīt tikko uzkritušu, vieglu sniegu, taču jaudīgāki modeļi tiks galā arī ar slapju sniegu. Lapu pūtēju var izmantot arī citiem darbiem, piemēram, pēc mazgāšanas nožāvēt automašīnu. 

STOKKER piedāvātie lapu pūtēji:

ECHO lapu pūtēji

ECHO ir ražotājs Japānā, kas plašā klāstā piedāvā meža un dārza tehniku – lapu pūtējus, motorzāģus, trimmerus un krūmgriežus. Ir trīs veidu lapu pūtēji – rokās vai uz muguras pārnēsājamas ierīces, kā arī lapu pūtējs ar sasmalcināšanas funkciju. ECHO ražotajiem dzinējiem ir pazemināts izplūdes gāzu daudzums, līdz ar to ierīces ir maksimāli draudzīgas lietotājam un apkārtējai videi. Privātpersonām visiem ECHO produktiem tiek nodrošināta 5 gadu ražotāja garantija. 

WORX akumulatora lapu pūtējs

Attīstoties bezvadu tehnoloģijām, arvien lielāku popularitāti iegūst instrumenti un tehnika, kas darbojas ar akumulatoru, aizstājot elektrības padeves vadu vai benzīnu. Tā ir ērta, vienkārša un videi draudzīga saimniekošana. Būtiska priekšrocība ir tā, ka vienādas jaudas akumulatorus var izmantot dažādiem rokas instrumentiem. Piemēram, 40 voltu akumulatoru var izmantot gan trimmerim, gan arī lapu pūtējam, dzīvžoga trimmeriem un motorzāģim. Šobrīd ražotājs piedāvā daļu dārza instrumentu iegādāties bez akumulatora un lādētāja, kas instrumenta cenu padara pircējam krietni pievilcīgāku.  Ar WORX lapu pūtēju ir viegli strādāt, jo tam ir mazs svars (tikai 2,7 kg) un kompakts dizains. 

Jaunumi

visi Jaunumi
 
Pajautā ekspertiem!
Ära vajuta