X

Kā uzstādīt robotu pašu spēkiem?

01.02 2016 16:17

Cub Cadet mauriņa pļaujmašīnu – robotu uzstādīšana ikvienam ir pa spēkam, ja vien rūpīgi seko līdzi lietošanas instrukcijai. Taču ir pāris būtiskas lietas, kam vērts pievērst īpašu uzmanību.

1. Pirmais un svarīgākais darbs pēc iepakojuma atvēršanas ir robota akumulatora uzlāde. Jauns akumulators ir tukšs, tāpēc pirmā uzlāde var aizņemt vismaz 4-5 stundas, dažkārt pat vairāk. Lai pēc pļaušanas perimetra uzstādīšanas uzreiz varētu sākt darbu, svarīgi uzlādi sākt savlaicīgi. Šajā brīdī pats svarīgākais – ievietot robotā drošinātāju, citādi akumulators netiks lādēts. Kad tas izdarīts, var sākt perimetra ierobežošanu.

IMG_4800.JPG

 

2. Robota bāzes staciju nevajadzētu novietot tuvāk par 3 m no pagrieziena stūra (3 m jābūt taisnam gabalam), lai robots brīvi var iebraukt uzlādes stacijā. Vēlams, lai robota bāzes stacija atrastos ēnā, nevis tiešos saules staros.

IMG_4776.JPG

3. Ierobežojošā stieple jāvelk pretēji pulksteņa rādītāja virzienam. Stiepli pēc izvēles var vai nu ierakt zemē, vai arī ik pēc metra iedzīt zemē speciāli tam paredzētu mietiņu.

IMG_4781.JPG

4. Velkot ierobežojošo stiepli, labajiem pagriezieniem jābūt 90 grādu leņķī, savukārt kreisajiem– 45 grādu leņķī. No mauriņa malām ir jāatstāj atstarpe 30 cm, savukārt no sienām – 40 cm. Drošības nolūkos no dīķiem vai baseiniem stiepli vajadzētu vilkt 1,2 m attālumā.

IMG_4784.JPG

5. Ierobežojošā stieple noteikti jāvelk apkārt puķu dobēm un citiem „šķēršļiem”, kas ir zemāki par 15 cm, citādi robots mēģinās tiem pārbraukt pāri. Noteikti jāatceras, ka stieple nedrīkst krustoties, lai robotam „nesajauktu prātu”.

IMG_4787.JPG

6. Kad pļaujamā platība ierobežota, stieples galus savieno ar īpašu konektoru un tad pievieno lādētājam. Tad nostiprina bāzes staciju ar speciāliem spraudņiem, lai tā būtu stabila.

IMG_4792.JPG

 

IMG_4796.JPG

7. Programmējot robotu, obligāti būtu jāuzliek nakts režīms (ieteicams no plkst. 21.00 līdz plkst. 8.00 no rīta). Šajā laikā akumulators tiek uzlādēts, lai no rīta robots varētu strādāt. Ja nakts režīms netiks iestatīts, robots pēc kārtējās uzlādes automātiski sāks darbu arī tad, ja būs nakts. Tas nenāks par labu robotam, jo naktī uz zāles veidojas rasa. Slapja zāle pielīp pļaušanas mehānismam, un tas robotam rada papildu slodzi, kas var saīsināt tā mūžu.

IMG_4801.JPG

8. Noteikti jāatceras ievadīt mauriņa kvadratūru. Pārējos iestatījumus var pielāgot pēc vēlmēm.

9. Noteikti jāiestata lietus sensors, lai robots nepļautu lietus laikā.

IMG_4821.JPG

10. Lai mauriņš būtu izskatīgs un augtu veselīgs, vienā pļaušanas reizē nedrīkst nopļaut vairāk par trešdaļu no zāles stiebra garuma. Ja pļauj vairāk, var apstāties zāles sakņu augšana - stiebri neaugs un neceros. Laika gaitā mauriņš kļūs ass, un cietie zāles stiebri sāks durties kājās. Tāpēc noteikti jāatceras iestatīt arī pļaušanas augstumu.

IMG_4829.JPG

 

 

Jaunumi

visi Jaunumi
 
Pajautā ekspertiem!
Ära vajuta