X

Izmanto mauriņa traktoru arī ziemā!

29.01 2016 16:05

Ziemā lielas piemājas teritorijas attīrīšana ar sniega lāpstu var būt nogurdinoša un laikietilpīga, tāpēc lieti noderēs dažādas papildu ierīces, ar kurām darbu paveikt ātrāk. Ja līdzekļi neatļauj iegādāties sniega frēzi, var izmantot arī saimniecībā jau esošo mauriņa traktoru. Atliek vien to aprīkot ar sniega šķūri un riepām uzlikt speciālas ķēdes pret slīdēšanu. Svarīgākais, kas jāatceras, lai mauriņa traktors ziemā strādātu bez traucējumiem:

Eļļa

Noteikti būtu jānomaina vasarā lietotā eļļa pret ziemas apstākļiem piemērotu – pārsvarā SAE10W30 vai SAE5W30 (piemēram, Valvoline Synpower 5W30). Ja gaisa temperatūra ir zemāka par -15 grādiem, vasaras eļļa sabiezē un kļūst līdzīga sveces vaskam. Īpaši tajās ierīcēs, kas tiek turētas aukstās garāžās vai vaļējās nojumēs. Kad eļļa uzsilst, tā atgūst savu viskozitāti, taču, ja ierīce tiek darbināta ar sacietējušu eļļu, visbiežāk tas beidzas ar motora remontu.

Riepu ķēdes

Lai traktoru droši varētu izmantot ziemas sezonā un tam būtu saķere ar ceļa segumu, riepas ieteicams aprīkot ar speciālām sniega un ledus ķēdēm. Tās parasti uzstāda uz velkošā tilta riteņu riepām. Ieteicams izvēlēties ķēdes, kuru saites izgatavotas no kvadrātveida metāla posmiem. Tās dod papildu saķeri uz ledainas virsmas. Tāpat pieejamas arī speciālas ledus ķēdes, kurām ir uz āru izvirzīti metāla pīķi.

Akumulators

Ja iespējams, obligāti jāpārbauda elektrolīta līmenis (daudzi akumulatori ir slēgta tipa un to nevar izdarīt), kā arī jāveic akumulatora uzlāde. Jānotīra klemmes un vadi, lai novērstu strāvas zudumu. Ziemas sezonā pēc darba būtu ieteicams akumulatoru noņemt un turēt siltā telpā, lai pasargātu to no  sasalšanas. Akumulators var sasalt, ja tas ir pilnībā izlādējies un tiek atstāts ārā ļoti zemā gaisa temperatūrā. 

Atsvari

Lai ar traktoru varētu drošāk manevrēt uz slidenas virsmas, var izmantot papildu smagumus (piemēram, piestiprināt pie diskiem). Tomēr jāievēro smaguma robežas un jāseko līdzi lietošanas instrukcijā norādītajiem smaguma parametriem, kurus var izturēt traktora tilti. Katrā ziņā no pārslodzes salūzis aizmugurējais tilts garantijas remonta noteikumos nav paredzēts.

Sniega šķūre

Izvēloties sniega šķūri, jāskatās, cik ērti to būs lietot un cik lielu platību varēs notīrīt. Ja tīrāmā virsma ir veidota no bruģa vai akmens plāksnēm, ieteicams izvēlieties tādu modeli, kura apakšējā malā var piestiprināt speciālu gumijas plāksni. Tādā veidā virsma tiks pasargāta no skrāpējumiem.

Riepas

Pirms ziemas ieteicams pārbaudīt spiedienu riepās. Aukstumā gaisa blīvums samazinās, un rezultātā vasarā piepumpētās riepas var būt diezgan tukšas. Ziemā ieteicams riepās turēt zemāku spiedienu nekā vasarā. Tādējādi riepas virsma būs nedaudz plašāka, nodrošinot labāku caurbraucamību sniegā.

Tā kā mauriņa traktora primārais uzdevums tomēr nav sniega tīrīšana, nevajadzētu gaidīt līdz viss ir piesnidzis lielām kupenām. Šķūres platumā vislabāk būtu tīrīt jau 20–30 cm biezu, tikko uzsnigušu sniega kārtu. Ja sniegs ir slapjš un smags, tīrīšanas platums ir jāizvērtē pēc apstākļiem – ieteicams tīrīt ¾ no kopējā šķūres platuma

Jaunumi

visi Jaunumi
 
Pajautā ekspertiem!
Ära vajuta