X

Esi videi draudzīgs ar akumulatora dārza tehniku!

01.02 2016 13:25

Attīstoties bezvadu tehnoloģijām, arvien lielāku popularitāti iegūst instrumenti un tehnika, kas darbojas ar akumulatoru, aizstājot elektrības padeves vadu vai benzīnu. Tā ir ērta, vienkārša, videi draudzīga un, jāatzīst, arī izmaksu ziņā lētāka saimniekošana. Viens no sezonas jaunumiem ir zīmola WORX GARDEN dārza tehnika ar akumulatoru.

Rokas elektroinstrumentu un dārza tehnikas zīmols WORX tika izveidots 2003. gadā, un kopš tā laika produktu klāsts tiek nemitīgi pilnveidots un paplašināts. Jau no pirmsākumiem WORX zīmola filozofija ir – tikai videi draudzīgas, „zaļas’’ tehnoloģijas. Pēdējos gados ražotājs nopietni attīsta produktu līniju WORX GARDEN, kas ietver dārza darbiem paredzētos instrumentus. Dārza tehnikas klāstā jau šobrīd ir zāles un dzīvžoga trimmeri, mauriņa pļaujmašīna, lapu pūtēji un pat dabai draudzīgs motorzāģis. Viens no jaunākajiem produktiem ir mauriņa pļaujmašīnas – roboti LANDROID, kas piemēroti dažāda lieluma zālāju platībām.

Būtiska priekšrocība ir tā, ka vienādas jaudas akumulatorus var izmantot dažādiem rokas instrumentiem. Piemēram, 40 voltu akumulatoru var izmantot gan trimmerim, gan arī lapu pūtējam, dzīvžoga trimmeriem un motorzāģim. Šobrīd ražotājs piedāvā daļu dārza instrumentu iegādāties bez akumulatora un lādētāja, kas instrumenta cenu padara pircējam krietni pievilcīgāku.

Trimmeri
Šobrīd ir pieejami divi jauni zāles trimmeru modeļi ar 20V un 40V akumulatoriem. Mazākais modelis ir aprīkots ar teleskopisko (izvelkamo) kātu, vadības ritenīšiem un ierobežotāju apmaļu un žogu appļaušanai. Lielākais modelis ir paredzēts mauriņa pļaušanai, tas ir viegls un ērts. Pateicoties 40V akumulatoram tā darba laiks ir būtiski palielināts. Arī dzīvžoga trimmeri pieejami ar 20 un 40V akumulatoriem. Dzīvžoga trimmera būtiskākais veiktspējas rādītājs – griežamā zara diametrs. WORX 40V akumulatora dzīvžoga trimmerim tas ir 27 mm.

 

Motorzāģis
WORX akumulatora motorzāģis ir absolūts jaunums Latvijā (arī pasaulē to piedāvā tikai pāris ražotāji). Motorzāģis aprīkots ar WORX 40V akumulatoru. Tam ir augsta veiktspēja un piemērota jauda vieglas noslodzes darbiem. Ķēdes ātrums ir 3,8 m/s un svars 4,3 kg. No elektriskajiem zāģiem to atšķir lietošanas ērtums – bez vada un nepieciešamības pēc patstāvīga elektrības pieslēguma. Strādā jebkurā vietā, esi mobils un brīvs!

Lapu pūtējs
Ar šo lapu pūtēju būs viegli strādāt, jo tam ir mazs svars (tikai 2,7 kg) un kompakts dizains. To iespējams turēt un strādāt arī ar vienu roku. Lapu pūtējam ir maināma jauda, ko var piemērot dažādiem darba apstākļiem, arī slapju lapu pūšanai.

Mauriņa pļaujmašīna
Tās akumulatora jauda ir 24 volti, un šo akumulatoru nevar izmantot rokas instrumentiem. Pļaujmašīna aprīkota ar divām funkcijām – mulčēšana jeb sasmalcināšana un nopļautās zāles savākšana grozā.

Ar vienu akumulatora uzlādi pļaujmašīna var nopļaut platību līdz pat 600 m2. Tā ir piemērota pļaujamām platībām līdz 1500 m2. Iegādājoties akumulatora pļaujmašīnu, ieteicams iegādāties arī papildu akumulatoru. Sākotnēji var šķist, ka tie ir lieki izdevumi, taču var gadīties, ka būs palikuši nenopļauti nieka 20 m2 tikai tāpēc, ka akumulators izlādējies. Akumulatora pļaujmašīnu lielākās priekšrocības – neliels troksnis, viegla iedarbināšana, mazs svars, kā arī nav nepieciešams pagarinātājs. Līdz ar to tādas pļaujmašīnas ir piemērotas gados vecākiem cilvēkiem vai, piemēram, vasarnīcas īpašniekiem, kuriem nepieciešams pārvadāt pļaujmašīnu. Akumulatora pļaujmašīnām ir arī mazākas ekspluatācijas izmaksas– aptuveni 30 akumulatoru uzlādes reižu cena ir vienāda ar viena litra benzīna cenu. Tām nav nepieciešams mainīt motoreļļu vai gaisa filtrus. Pietiek ar asmens asināšanu un vispārējo tīrīšanu pēc katras pļaušanas reizes.

Strādājot ar akumulatora pļaujmašīnu, jāņem vērā, ka akumulatora darbības laiks ir ierobežots. Pilnai akumulatora uzlādei parasti nepieciešams vairāk laika kā tā izlādei. Protams, var iegādāties vēl vienu akumulatoru. Kamēr tiek izmantots viens, tikmēr otru var uzlikt lādēties. Šo paņēmienu ļoti bieži izmanto, strādājot ar mazākiem akumulatora darbarīkiem, piemēram, urbjmašīnām. Izvēloties akumulatora pļaujmašīnu, nebūs jādomā par benzīnu, turklāt tās glabāšanai nepieciešams atvēlēt mazāku vietu.

Pļaujmašīnas – roboti
Viens no pēdējo gadu jaunumiem ir robotizētās mauriņa pļaujmašīnas. Tās patstāvīgi nopļauj mauriņu, un nav nepieciešama nepārtraukta uzraudzība. Kad iekārtas akumulators ir tukšs, pļaujmašīna pati dodas to uzlādēt, un pēcāk turpina darbu. WORX piedāvā divu veidu LANDROID robotus, kas piemēroti platībām līdz 1000 un 1500 kvadrātmetriem.  WORX LANDROID ir vienkāršs uzstādīšanā un ekspluatācijā. Tas ir piemērots arī nelīdzenām vietām un ne pārāk ideālam mauriņam.

 

 

Visplašākā informācija par LANDROID pļaujmašīnām – robotiem, to uzstādīšanu, ekspluatāciju un tehniskajiem risinājumiem – lasāma mājaslapā

Jaunumi

visi Jaunumi
 
Pajautā ekspertiem!
Ära vajuta