X

Eksperti atgādina: arī dārza tehnikai nepieciešama profesionāla apkope

29.01 2016 15:21

Tuvojoties aktīvajai dārza darbu sezonai, tehnikas īpašnieki steidz sagatavot to darbam. Eksperti atgādina, ka arī dārza un meža tehnikai (mauriņa pļaujmašīnām un traktoriem, motorzāģiem, trimmeriem un krūmgriežiem) nepieciešama profesionāla apkope un remonts. Veicot nepareizu vai nekvalitatīvu remontu, ievērojami paaugstinās traumu rašanās risks.

Projekta „Dārza tehnikas eksperti” vadītājs Mārtiņš Jaudzems: „Tieši tāpat kā mēs rūpējamies par savu auto un regulāri izejam tehnisko apskati, arī dārza un meža tehnikai būtu jāiziet šāda “apskate”profesionālā servisā. Vienkāršu tehnikas apkopi (tīrīšana, eļļas un degvielas maiņa)  mājās var paveikt saviem spēkiem, taču remonts gan būtu jāuztic profesionāļiem. Servisos bieži nonāk mauriņa pļaujmašīnas, kuru īpašnieki paši saviem spēkiem centušies atjaunot pļaušanas naža nodilušās un bojātās daļas. Ja uz pļaušanas naža redzamas plaisas, ir skaidrs, ka nazis savu laiku jau nokalpojis, un vajadzētu to aizstāt ar jaunu. Darbojoties lielā ātrumā, plaisas var kļūt tikai lielākas, līdz vienā brīdī kāda naža daļa var atdalīties pavisam un lidot nezināmā virzienā. Sekas var būt ļoti nopietnas. Jauns pļaujmašīnas nazis maksā padsmit eiro. Vai tas ir tā vērts, lai riskētu ar savu un apkārtējo cilvēku veselību un pat dzīvību?“

Šāds nazis noteikti jānomaina!

Ir arī gadījumi, kad nolūzis pļaušanas nazis tiek piestiprināts ar parastu stiepli. Darbojoties lielā ātrumā, šāds stiprinājums viegli var attaisīties un radīt nopietnas traumas. Turklāt, pļaujot ar neasiem un nolietotiem nažiem, paveiktais darbs ir nekvalitatīvs un tiek bojāts zāliens.

Nolūzis pļaušanas nazis piestiprināts ar parastu stiepli. Tā darīt nedrīkst! 

Svarīgs nosacījums ir izmantot tehniku tam paredzētajam nolūkam, kā arī ievērot darba drošību. „Cilvēki dažkārt neaizdomājas, ar kādu ātrumu griežas rotējošie asmeņi pļaujmašīnām, mauriņa traktoriem un trimmeriem, un kādas traumas tie var radīt. Diezgan vieglprātīga ir arī attieksme pret speciālo aizsarglīdzekļu izmantošanu,” stāsta M. Jaudzems.

Dārza tehnikas eksperti aicina ikvienu atcerēties 3 zelta likumus drošam darbam dārzā:

  1. Nestrādā dzērumā!
  2. Redzi un zini, ko dara Tavs bērns!
  3. Izmanto tehniku tikai tam paredzētiem mērķiem un remontu uztici profesionāļiem!

Jaunumi

visi Jaunumi
 
Pajautā ekspertiem!
Ära vajuta