X

Drošības aspekti darbā ar trimmeri

01.02 2016 09:50

Ja piemājas mauriņš tiek pļauts, neizmantojot speciālu aizsargapģērbu vai aizsarglīdzekļus, strādājot ar trimmeri bez tiem neiztikt. Trimmeris ir rotējošs griezējinstruments, kam nav aptverošs aizsargs. Parasti tas ir pusloka formā, lai novērstu nopļautās zāles daļiņu kustību darba veicēja virzienā. Dārza tehnikas eksperti atgādina, ka garā zālē var būt paslēpušies dažādi priekšmeti, piemēram, čiekuri, skārdenes un akmeņi. Aizķerot tos ar trimmera asmeni, var pakļaut sevi un apkārtējos bīstamām traumām, tādēļ ir svarīgi ievērot piesardzību!

Ausu aizsargi un vizieris. Lai pasargātu acis un seju, strādājot ar trimmeri, noteikti jālieto vai nu slēgtā ķivere, vai stīpa ar vizieri, vai – sliktākajā gadījumā – aizsargbrilles. Daudzi ražotāji piedāvā vizierus, kam var pievienot arī ausu aizsargus. Ir divu veidu vizieri. Vieni ir veidoti no smalka tīkla, savukārt otri – no caurspīdīgas plastmasas. Ja tiek izmantots tīkla vizieris, noteikti jālieto arī aizsargbrilles, jo caur tīklu tomēr var izlidot kāda neliela metāla vai akmens daļiņa un traumēt acis. Izmantojot plastmasas vizieri, aizsargbriļļu lietošana būs tikai ieguvums.

Slēgti apavi. Vasarā patīkamāk ir strādāt basām kājām vai pludmales čībās, taču atcerieties, ka trimmera asmens nav rotaļlieta, un, tam saskaroties ar kāju pirkstgaliem, var rasties nopietnas traumas. Šādā gadījumā nepasargās arī parastas čības vai gumijas zābaki, taču vismaz aizsargās pret lidojošiem akmeņiem un trimmera auklas gabaliem. Būtu ieteicams izmantot speciālus aizsargapavus ar metālisku purngalu, kuri spēj pasargāt no nopietnām traumām.

Cimdi. Cimdi ir tikpat būtiska darba apģērba sastāvdaļa, kas bieži tiek aizmirsta. Izmantojot cimdus, var pasargāt pirkstus no dažādām lidojošām daļiņām. Ieteicams izvēlēties cimdus ar speciālu pārklājumu, kas novērš slīdēšanu (anti-slip). Tie palīdzēs izvairīties no trimmera izslīdēšanas no rokām slīpā nogāzē vai grāvjmalā.

Apģērbs. Pļaujot zāli ar trimmeri, ieteicams nevilkt īsas bikses vai krekliņus ar īsām piedurknēm. Vienmēr būtu jāvelk krekls vai jaka ar garām piedurknēm un garās bikses. Arī parastas džinsu bikses pietiekami aizsargās no lidojošiem trimmera auklas gabaliem un nelieliem akmeņiem.

Projekta „Dārza tehnikas eksperti” vadītājs Mārtiņš Jaudzems atgādina: „Jebkura tehnika, īpaši rotējoši griezējinstrumenti, bērna rokās kļūst bīstama. Aicinu vecākus rūpīgi pārdomāt, vai savai atvasei jau drīkst uzticēt šādus dārza darbus.” Tāpat viņš aicina atcerēties 3 zelta likumus drošam darbam dārzā:

1. Nestrādā dzērumā!

2. Redzi un zini, ko dara Tavs bērns!

3. Izmanto tehniku tikai tam paredzētiem mērķiem un remontu uztici profesionāļiem!

Ievēro!

  • Ja zāle tiek pļauta akmeņainā vietā, ieteicams neizmantot trīszobu asmeni vai krūmgrieža ripu. Saskaroties ar akmeņiem, asmeņi ātri kļūst truli, turklāt pastāv liels risks izsist lidojošu akmens šķembu.
  • Strādājot ar trimmeri, nevajadzētu sniegties tālu. Tā vietā labāk paspert soli uz priekšu.

Nevajadzētu paša spēkiem mēģināt remontēt salūzušus griezējinstrumentus. Tie griežas ar ļoti lielu ātrumu, un katrs jauns „izgudrojums” var kļūt liktenīgs. Esi uzmanīgs!
 

Jaunumi

visi Jaunumi
 
Pajautā ekspertiem!
Ära vajuta