X

Degvielas patēriņš mauriņa pļaušanas tehnikai

29.01 2016 15:07

Ja šķiet, ka palielinājies mauriņa traktora vai pļaujmašīnas patērētais degvielas daudzums, ir vērts pārbaudīt tipiskākos iemeslus.

1. Aizsērējis gaisa filtrs. Ja tas ir vienkārši pieputējis, putekļus var izpūst ar kompresoru. Ja jau pavisam melns, labāk filtru nomainīt pret jaunu. Tas ir pirmais, kas jāpārbauda arī tad, ja šķiet, ka pļaujmašīna nestrādā, kā nākas – ar pilnu jaudu. Varbūt nevajadzēs to vest uz servisu, pietiks, ja tiks iztīrīts vai nomainīts gaisa filtrs.

2. Veca eļļa. Ilgākā laika posmā eļļa zaudē savas īpašības un arī tas var būt iemesls lielākam degvielas patēriņam. Ja ilgāku laiku eļļa nav mainīta, to noteikti vajadzētu izdarīt. Labāk būtu izvēlēties bezkrāsainu eļļu. Dzinēju eļļas ir pieejamas dažādās krāsās, piemēram, sarkana, zila, dzeltena un citas, bet tas ir tikai tāpēc, lai skaidri redzētu, ka benzīnam pielieta eļļa un nepielietu to dubultā. Jāatceras, ka krāsa līdz galam „nesadeg” un laika gaitā radīsies nogulsnes.

3. Pļaušanas paradumi un mauriņa specifika. Ieteicams ir pļaut sausu zāli, jo slapja zāle lips klāt pļaušanas mehānismam, līdz ar to radot papildu slodzi tehnikai un palielinot degvielas patēriņu. Tāpat lielāku noslogojumu rada arī bieza un gara zāle. Tāpēc labāk par mauriņu rūpēties regulāri un savlaicīgi. Regulāra pļaušana ne tikai padara mauriņu izskatīgu un patīkamu staigāšanai, bet arī palīdz tam augt veselīgam. Degvielas patēriņš būs lielāks arī tad, ja jāpļauj būs slīpās, nelīdzenās vietās.

4. Papildu aprīkojums. Ja mauriņa traktoram pievienota piekabe, savācējgrozs vai cita veida papildu aprīkojums, var palielināties arī degvielas patēriņš.

Rūpējieties par mauriņu savlaicīgi! Tad tas izskatīsies pievilcīgi, neprasīs daudz pūļu un turklāt ietaupīs arī degvielu.

Jaunumi

visi Jaunumi
 
Pajautā ekspertiem!
Ära vajuta