X

Degvielas izmantošana dārza un meža tehnikai

29.01 2016 15:22

Nepareiza degvielas vai degvielas maisījuma izmantošana var radīt nopietnus bojājumus motorzāģim, trimmerim, krūmgriezim, u.c. tehnikai ar iekšdedzes dzinēju. Lai izvairītos no dārgiem remontdarbiem, jāatceras pāris būtiskas lietas. Tās uzskatāmi apkopotas augstāk redzamajā attēlā. Uzklikšķiniet uz tā, lai palielinātu! 

Svaiga degviela

Vienmēr būtu jālieto svaiga degviela. To ieteicams izlietot 30 dienu laikā, tāpēc, ja nav nepieciešams, nevajag iegādāties lielus tilpumus. Pievienojot degvielas stabilizatoru, tās derīguma termiņu var pagarināt līdz 60 dienām. Ja tehnika netiks ilgstoši lietota, degvielas tvertni ieteicams iztukšot. Citādi tajā esošā degviela sabojāsies un nodarīs kaitējumu dzinējam. Tad var gadīties, ka pēc ilgstošas dīkstāves tehniku būs grūtāk (vai pat neiespējami) iedarbināt.

Degvielas maisījums

Ar divtaktu dzinēju aprīkotas tehnikas darbināšanai nepieciešams izmantot degvielas maisījumu – degvielu, kas attiecīgā proporcijā sajaukta ar eļļu. Nav ieteicams iegādāties jau gatavos degvielas maisījumus, jo būs grūti noteikt, kāda eļļa izmantota un kādā attiecībā ar benzīnu tā sajaukta. Labāk pagatavot to pašam, izmantojot labas kvalitātes 95E benzīnu un kvalitatīvu eļļu. Degvielas maisījumam piemērota eļļa atbilst ISO L-EGD (Eiropa) vai JASO FC un JASO FD (Japāna) standartam, kas norādīts uz iepakojuma.

Gatavojot degvielas maisījumu, jāņem vērā konkrētās ierīces ražotāja norādījumi par pareizo attiecību, jo dažādiem ražotājiem tā var atšķirties. ECHO meža un dārza tehnikai šī attiecība ir 50:1 jeb 5 litriem benzīna nepieciešams pievienot 100 ml eļļas. Pirms lietošanas maisījums rūpīgi jāsamaisa. Ar laiku degvielas maisījums zaudē savas eļļošanas un degšanas īpašības, tāpēc nav ieteicams to gatavot lielos tilpumos. Kvalitatīva un svaiga degvielas maisījuma izmantošana pagarina dzinēja kalpošanas laiku.

Vienmēr sekojiet līdzi norādījumiem ierīces lietošanas instrukcijā!

ECHO ir Japānas uzņēmuma YAMABIKO starptautiskā preču zīme, kas tiek pārstāvēta vairāk kā 80 pasaules valstīs. Uzņēmums dibināts 2009. gadā, apvienojoties uzņēmumiem KIORITZI un SHINDAIWA, kuriem ir vairāk kā 50 gadu pieredze dažādu instrumentu ražošanā. Uzņēmums ieņem stabilu pozīciju divtaktu un četrtaktu dzinēju tehnoloģiju ražošanā, lielu uzmanību pievēršot vides aizsardzības prasībām – iekārtu dzinējiem ir pazemināts izplūdes gāzu daudzums. Plašā klāstā zīmola tehnika pieejama arī STOKKER tirdzniecības centros visā Latvijā.

Jaunumi

visi Jaunumi
 
Pajautā ekspertiem!
Ära vajuta