X

Dažādu zīmolu lapu pūtēju salīdzinājums

29.01 2016 16:13

Tāpat kā mauriņa sakopšanai ir dažādas iespējas – sākot ar izkapti, beidzot ar moderno mauriņa robotu, mūsdienās arī lapu savākšanai ir dažādas alternatīvas. Lapu pūtējus piedāvā dažādi zīmoli. Nereti ir sarežģīti saprast, kādas ir būtiskākās atšķirības, tādēļ projekta “Dārza tehnikas eksperti” vadītājs Mārtiņš Jaudzems piedāvā dažādu lapu pūtēju salīdzinājumu, balstoties uz tehnikas izmēģinājumiem un aptuvenajām mazumtirdzniecības cenām.

Makita. Lapu pūtēju tirgū ar 4-taktu dzinējiem uzskatāms par pionieri. Galvenais pluss gala patērētājam – nav jāgatavo eļļas un benzīna maisījums, abi šie šķidrumi tiek lieti atsevišķās tvertnēs. Tāpat tam būs mazāk izmešu, līdz ar to draudzīgāks videi nekā lapu pūtēji, kas aprīkoti ar 2-taktu dzinējiem. Mīnusi - mazs sortiments ( klientam ir tikai divas izvēles iespējas – lielais vai mazais). Nav produkta, kas savāc lapas. Salīdzinoši augsta cena. Salīdzinoši maza izplatība tirgū, līdz ar to, nebūs servisa tīklu pārklājums visā valsts teritorijā.

Oleo-Mac. Ja ņem vērā tikai un vienīgi ieteicamās mazumtirdzniecības cenas, tad šis ir zīmols, kurš Latvijas tirgū ir iegādājams par ļoti demokrātiskām cenām, salīdzinot ar lielākiem un zināmākiem ražotājiem. M. Jaudzems uzskata, ka tehniskie parametri ir uzrādīti salīdzinoši augsti, taču salīdzinot to darbībā ar citām līdzīgām ierīcēm, patiesā darba jauda tomēr ir mazāka. Var teikt, ka cena ir atbilstoša reālajai tehnikas darba jaudai.

Husqvarna. Visvairāk zināmais un izplatītākais zīmols tirgū. Kā viens no būtiskākajiem plusiem – visur un vienmēr būs pieejams kvalitatīvs serviss. Lieliska jauda un ergonomika. Pērkot šo zīmolu, vienmēr būs kompetenti pārdevēji, kas spēs pastāstīt atšķirības starp dažādiem pūtējiem, kā arī ieteikt tieši to, kas būs vajadzīgs konkrētajam darbam. Labs piedāvājums lapu pūtējiem, kas darbināmi ar akumulatoru. Mīnusi – augsta cena, kā arī piedāvājumā nav produkta, kas lapas arī savāktu.

Echo. Šis ražotājs bija pirmais, kurš sāka ražot smidzinātājus un lapu pūtējus ar iekšdedzes dzinējiem – tātad labi pārzina šos produktus. Plusi – principā var teikt visu tieši to pašu, ko par Husqvarna, tikai ir viena būtiska atšķirība – rudenī un pavasarī šiem produktiem ir īpaši piedāvājumi - ļoti labs produkts par saprātīgu cenu. Jāņem vērā arī tas, ka šis ir vienīgais ražotājs, kurš saviem produktiem dod 5 gadu garantiju privātpersonām un 2 gadu garantiju juridiskām personām, kas dod papildus pārliecību par produkta kvalitāti.  Mīnusi – zīmols Latvijā iepriekš nav bijis zināms un tirdzniecībā ir salīdzinoši nesen, tādēļ pagaidām Latvijā ir 26 servisi, kur šos produktus var remontēt vai veikt tiem apkopes.

Stihl. Pasaulē un Latvijā atpazīstams zīmols. Ļoti spēcīga vidējās klases tehnika, kam pēc jaudas līdzīgi nav neviena cita ražotāja lapu pūtēji - ideāls lapu sūcējs. Savukārt mazie un lielie agregāti tomēr atpaliek no citiem ražotājiem. No visiem salīdzinātajiem ražotājiem šis būs visdārgākais. Būtisks mīnuss ir arī rezerves daļu cena – tā būs gandrīz divas reizes dārgāka nekā citiem ražotājiem.

 

Jaunumi

visi Jaunumi
 
Pajautā ekspertiem!
Ära vajuta