X

Papildu aprīkojuma izvēle augsnes frēzēm

03.02 2016 11:25

Augsnes frēze ir noderīga ne tikai dārza apstrādei pavasarī un rudenī, bet arī citiem darbiem. Tāpēc vairāki ražotāji piedāvā papildu aprīkojumu – arklu, vagotāju, kultivatoru, kā arī gumijas vai dzelzs riteņus. Tas viss nodrošina plašākas frēzes izmantošanas iespējas.

Pirmais un galvenais katrai frēzei ir asmens, ko izmanto augsnes irdināšanai. Izturīga tērauda griezējasmeņi izspiežas cauri zāliena virskārtai un ļauj iegūt jaunu platību dārza darbiem. Pēc frēzēšanas ieteicams zemes gabalu nolīdzināt ar grābekli un nolasīt no tā lielākās saknes, nezāles un akmeņus. Ja kāds no frēzes asmeņiem tiek nolauzts (piemēram, atsitoties pret akmeni), tos var nomainīt katru atsevišķi. Frēzei papildus var pielikt arī velēnu griezējus, kas nofrēzētam zemes gabalam ļauj izveidot skaistas un taisnas malas. Daudziem modeļiem var regulēt darba platumu, pievienojot papildu asmeņus. Līdz ar to var uzirdināt lielākas zemes platības.

Kad zeme ir uzrušināta un attīrīta no saknēm un akmeņiem, frēzes asmeņus var ņemt nost un pielikt otru svarīgu darba rīku – arklu. Ja vēlas strādāt ar arklu, tad augsnes frēzei parasti pieliek metāla riteņus, pirms tam noņemot nost frēzēšanas asmeņus. Riteņi tiek uzstādīti līdzīgi kā metāla diski – frēzes asmeņu vietās.

Rudenī, kad sācies kartupeļu novākšanas laiks, noderēs vagu arklam līdzīgs kartupeļu rakšanas arkls. Tas ir īpaši izveidots tā, lai zeme izbirst cauri, bet kartupeļi paliek virspusē. Kultivators savukārt paredzēts tam, lai ātrāk un vienkāršāk tiktu galā ar nezālēm starp vagām.

Ja augsne ir blīvāka un cietāka, ieteicams izmantot pneimatiskos jeb gumijas riteņus, savukārt mīkstāku augsni vieglāk būs apstrādāt ar metāla riteņiem. Gumijas riteņus izmanto arī tad, lai vieglāk frēzi varētu transportēt, piemēram, aizstumt no mājas un dārzu.

 
Pajautā ekspertiem!
Ära vajuta